Kafkasör Haber

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 1097 kez okundu. | Kategori : POLİTİKA
Haberin Tarihi :   26 Kasım 2017 - 18:31

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Artvin’de

Büyüt
Küçült
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Artvin'e gelerek, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresi'ne katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Artvin’e gelerek Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresine katıldı. Ahmet Hamdı Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen kongreye Cevre ve Şehircilik Bakanı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ak Parti İl  Başkanı Erkan Balta, Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, ilçe belediye başkanlar ve partililer katıldı. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongrede konuşan ve görev yaptığı Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığındaki dönemi anlatan Bakan Özhaseki, şöyle konuştu:

"Artvin Belediyesi gibi biz de Kayseri Belediyesi'ni CHP'den aldık. CHP'den belediyeyi teslim almanın ne olduğunu iyi bilirim. Belediyeyi devraldığımızda şehrin yarısında sağ, yarısında da sol mafya hakimdi. Bunların izni olmadan vatandaş, belediye ihalesine giremezdi.  Kayıp kaçaklar, yüzde 60, 70'lerdeydi. Herkes, belediyeden alacaklıydı. Belediye, işçilerine aylarca maaş ödememiş, ikramiyeler de birikmişti. Bugün buraya gelirken, internette haberlere bakarken, Kılıçdaroğlu konuşmuş. 'Biz, şöyle belediyecilik yaparız, böyle belediyecilik yaparız' demiş. Lafta yapılır, dediğin gibi olur; ama işin gerçeğine gelince CHP belediyeciliği benim anlattığım gibidir."

'İSTANBUL'A KİM İHANET ETTİ?'

Türkiye'de, belediyecilikte 2002 yılının dönüm noktası olduğunu kaydeden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İstanbul'a ihanet ettik' çıkışını değerlendiren Bakan Özhaseki, şunları söyledi:

"Türkiye'de bazı işlerin dönüm noktası vardır. Belediyecilikte dönüm noktası 94 yılıdır, iktidarlarda da dönüm noktası 2002 yılıdır. Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanı'mız, 'İstanbul'a ihanet ettik' gibi bir söz söyledi. Plan Bütçe Komisyonu'nda CHP'liler, sürekli bana soruyor.  Dedim ki birkaç bir şey söyleyeceğim, bu konuda. Doğru, Sayın Cumhurbaşkanı'mız, bunu söyledi. Neyle ilgiliydi söylediği? Silüetlerle ilgili. Birincisi Türkiye cumhuriyeti tarihinin düşündüğünü net söyleyen, dobra, dürüstlükle emsali olmayan tek lider var, Recep Tayyip Erdoğan. Gerekirse kendini de özeleştiriye tabi tutuyor. Silüetlerle ilgili bunu söylemiştir. Ne olur, şu dürüstlükten biraz da sizinkiler nasibini alsa doğru konuşsalar keşke sizinkiler de. İstanbul'a kim ihanet etti; ben, size söyleyeyim. Sene 19850-1960'lar, İstanbul'da gecekondu sayısı, 60 bin civarında. 1994 senesinde Sayın Cumhurbaşkanı, belediyeyi devraldığında gecekondu sayısı, 640 bin. 700 bine yakın da kaçak yapı var. Yaklaşık 1 milyon 350 bin. Kim ihanet etti size göre? 1950'lerde, 1960'larda kim vardı? O dönemde CHP vardı."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İstanbul'a deprem gelecek Aman kurtaralım diye çırpınıyorum. O yüksek binaları kurtaralım diye uğraşmıyorum ki; onlarda bir tehlike yok. O gözümüzü rahatsız ediyor. Ayrı bir şey. Öbürleri için çabalıyorum" dedi.

Artvin AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi'ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı konuşmada Türkiye'de belediyecilikte miladın 1994, hükümette ise miladın 2002 olduğunu belirterek, "Hafta sonları programları gelir biz daha Başbakanımızın Cumhurbaşkanımızın programında özel dinlenme diye bir kelime görmedim. Aile ile geçirdiği zaman, istirahat böyle bir şey görmedim. Allah'a hamdolsun bize de onunla yol arkadaşlığı etme şerifini nail etmiş. Bizde hakkı ile iyi niyetle çalışıyoruz" dedi.

Deprem Yasası hazırladıkları dile getiren Bakan Özhaseki, "İstanbul'a deprem gelecek Aman kurtaralım diye çırpınıyorum. O yüksek binaları kurtaralım diye uğraşmıyorum ki; Onlarda bir tehlike yok. O gözümüzü rahatsız ediyor. Ayrı bir şey. Öbürleri için çabalıyorum. Milyarlarca dolar öbürlerine dökeceğiz. Zamanında keşke o insanlara düzgün planlamalar yapsaydınız da köylerden geldiklerinde 'Gel kardeşim şöyle otur. Binanızı şöyle yapın' deseydiniz. Kaçak bina yaptırmasaydınız. 'Onlar gelir, bizim arka bahçemiz olur eylemlere götürürüz. Kafamızdaki dünya düzenine giderken onlarla, örgütlü işçi sınıflarıyla gideceğiz' diye nutuk atmazdınız" dedi.

Kendisinin 21 yıl belediye başkanlığı yaptığını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2011 yılında kendisine Kayseri Belediyesi'nde yolsuzluk dosyası ile iftira attığını, bunu yasal yollardan çürüttüklerini, açtığı karşı davaları kazandıklarını dile getirerek, "Bizim 15 yıllık dönemimiz yüzümüzün akı. Geriye dönük hiç kimse yarışamaz bizimle" dedi.

Anadolu'nun son dönemde mazlumların sığınma limanı olduğunu dile getiren Özhaseki, "Balkanlarda mağdur olmuş her kardeşimiz gelmiş burada huzur bulmuş. Doğuda Arap coğrafyasında herkes geliyor. 100 yıldır beraberiz. Allah ilanihayet birliğimizi korusun. Huzurumuza göz dikenlerin de gözünü çıkarsın. Burada biz etle tırnak gibi olmuşuz. Fakat bu coğrafyada hani derler ya 'Yari güzel olanın gözüne uyku girmez' diye. İşte bizimde gözümüze uyku girmemesi lazım. Belaların biri bitiyor, biri başlıyor. PKK diye bir bela vardı. Vardı, diyorum inşallah kaybolacak. 40 yıldır mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısının seçimlerde desteklendiğini ve parlatıldığının altını çizen Özhaseki, belediyelere kayyum atadıklarında CHP'nin buna karşı çıktığını, bunun anlaşılır bir durum olmadığını belirtti.

FETÖ'nün gençleri, zenginleri kullanarak ülkeye büyük zarar verdiğini ve bir gecede gerçek yüzlerinin ortaya çıktığına değinen Özhaseki, "Güya din adına hizmet ediyorlardı. Dinde dürüstlük esas değil mi? Bunlarda her türlü yalan var. Soruları çalmak var. Fakir fukaranın hakkını yemek var. İnsanların mahremine girip çekim yapıp sokağa atmak var. Bunların İslam'da yeri var mı? FETÖ'den içeride yatan adamın Ramazan'da içki içtiğine şahit olduk. Bunlar her türlü fetvayı vermişler. Söylediklerimizin hangisi İslam'da var. Her şeyi yaptılar. Küçücük sebileri ailelerinden kopardılar. Milliyetlerinden dinlerinden kopardılar" diye konuştu.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından batının tavrının ikiyüzlü olduğunu belirten Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Masum insanlar şehit oldu. Silahlar halka doğrultuldu. Geçmiş olsun diyemediler. Aradan zaman geçince cılız sesler çıkmaya başladı. Bir tane 'Türkiye'nin yanındayız.' diyeni duydunuz. Batıda bir ülkede olsaydı böyle kahramanlık destan olurdu. Fransız ihtilali gibi tarihe not düşerlerdi. Türkiye'deki bu kahramanlık destanında 'Biz yanınızdayız.' bile diyemediler. Arkasından Türkiye'yi ekonomik kaoslarla boğmaya çalıştılar. Şirketlerini göndermemeye çalıştılar. Mülteciler noktasında sınıfta kaldılar."

AK Parti'nin hizmet anlamında çok önemli işler yaptığına değinen Özhaseki, "Bizim 15 yıllık dönemimiz yüzümüzün akı. Geriye dönük hiç kimse yarışamaz bizimle." dedi. Özhaseki, AK Parti'nin hizmetlerinin yanında vesayeti yıkmak için de çaba harcadığını, bu yolda önlerine, cumhuriyet mitingleri, AK Parti kapatma davası, 367 garabeti, 17/25 Aralık kumpası, Gezi olayları gibi engeller çıkarıldığını söyledi.

Gezi olaylarını kendisinin de iyi okuyamadığını anlatan Özhaseki, ardından Gezi olaylarının bitirilmesi için yapılan taleplerin gerçeği ortaya çıkardığını dile getirdi.

Özhaseki, Anadolu'nun son dönemde mazlumların sığınma limanı olduğuna da işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Balkanlar'da mağdur olmuş her kardeşimiz gelmiş burada huzur bulmuş. Doğuda Arap coğrafyasından herkes geliyor. 100 yıldır beraberiz. Allah ilanihaye birliğimizi korusun. Huzurumuza göz dikenlerin de gözünü çıkarsın. Burada biz etle tırnak gibi olmuşuz fakat bu coğrafyada hani derler ya 'Yari güzel olanın gözüne uyku girmez.' diye. İşte bizim de gözümüze uyku girmemesi lazım. Belaların biri bitiyor, biri başlıyor. PKK diye bir bela vardı. Vardı, diyorum inşallah kaybolacak. 40 yıldır mücadele ediyoruz."

PKK'nın siyasi uzantısının seçimlerde desteklendiğini ve parlatıldığını kaydeden Özhaseki, "Türk milleti oyunlarını bozdu. Sorsanız öz yönetim ilan edecekler. Sonra Barzani devlet ilan edecek. Sonra Suriye'den bir parça koparıyorlar. Bir araya getirecekler. Kime hizmet edeceğini söylemek zaman kaybı olur. Bu şerefsiz kanlı katillere çiçek çocuk muamelesi yaptılar. PKK'lılarla röportaj yaptılar. Aslan gibi delikanlılarımıza kurşun sıkacaklar, çiçeklere basmayacaklarmış. Allah belanızı versin." diye konuştu.

Özhaseki, belediyelere kayyum atadıklarında CHP'nin buna karşı çıktığını belirterek, bunun anlaşılır bir durum olmadığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gençleri, zenginleri kullanarak ülkeye büyük zarar verdiğini ve bir gecede gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını dile getiren Özhaseki, şöyle devam etti:  "Güya din adına hizmet ediyorlardı. Dinde dürüstlük esas değil mi? Bunlarda her türlü yalan var. Soruları çalmak var. Fakir fukaranın hakkını yemek var. İnsanların mahremine girip çekim yapıp sokağa atmak var. Bunların İslam'da yeri var mı? FETÖ'den içeride yatan adamın ramazanda içki içtiğine şahit olduk. Bunlar her türlü fetvayı vermişler. Söylediklerimizin hangisi İslam'da var? Her şeyi yaptılar. Küçücük sabileri ailelerinden kopardılar. Milliyetlerinden, dinlerinden kopardılar."

Özhaseki, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Batı'nın tavrının ikiyüzlü olduğuna işaret ederek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Masum insanlar şehit oldu. Silahlar halka doğrultuldu. 'Geçmiş olsun' diyemediler. Aradan zaman geçince cılız sesler çıkmaya başladı. Bir tane 'Türkiye'nin yanındayız.' diyeni duydunuz mu? Batı'da bir ülkede olsaydı böyle kahramanlık destan olurdu. Fransız ihtilali gibi tarihe not düşerlerdi. Türkiye'deki bu kahramanlık destanında 'Biz yanınızdayız.' bile diyemediler. Arkasından Türkiye'yi ekonomik kaoslarla boğmaya çalıştılar. Şirketlerini göndermemeye çalıştılar. Mülteciler noktasında sınıfta kaldılar."

Konuşmalarını tamamlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, daha sonra Artvin Valiliği ve Belediye Başkanlını ziyaret etti.

Öte yandan yapılan kongrede Aday olmayan Ak Parti merkez ilçe Başkanı Maksut Koçak yerine Şenol Alpaslan Merkez ilçe başkanı oldu.

 

 GALERİYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Son Yorumlar
Ömer Yılmaz
Sonuna kadar destekçinizim yanlışa karşı olmak herkesin görevidir
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
SÜPERLİG PUAN DURUMU
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
Kafkasör Haber | "http://kafkasorhaber.com/  " Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019